1. از جزیره‌ی آشپزخانه خود فرار کنید.

اگر زمین‌های خالی و بدون کف پوش باعث می‌شوند دیوارها قدیمی و کهنه به نظر بیایند، می‌توانید تعدادی از وسایل اتاق غذاخوری و هال را به آشپزخانه منتقل کنید. این روش جایگزین خوبی برای استفاده از یک میز چوبی روستایی در آشپزخانه است.

در حال حاضر دیگر جدا کردن آشپزخانه از اتاق هال منسوخ شده و آشپزخانه را باید علاوه بر فضایی برای آشپزی به فضایی صمیمی برای معاشرت افراد تبدیل کرد.

  1. از ابزار و وسایل سفید، روی سطوح سفید استفاده کنید.

معمولا تمام آشپزخانه‌های سفید چندان هم چشمگیر نیستند اما راه‌هایی وجود دارند که شما می‌توانید به وسیله‌ی آن‌ها آشپزخانه‌ سفید خود را دلچسب کنید. شما می‌توانید از بافت‌ها و جنس‌های مختلف رنگ سفید استفاده کنید. برای مثال فرقی نمی‌کند که کاشی‌های آشپزخانه باشد، چوب گندمی رنگ روی کابینت و یا پارچه‌ی کتان باشد؛ این جنس‌ها و بافت‌های متفاوت اما یک رنگ، یک فضای سفید دلنشین را به وجود می‌آورند.

  1.  از رنگ برنز استفاده کنید.

امروزه رنگ برنز و یا رنگ‌های متمایل به آن در عین آنکه به شکل بسیار جزیی استفاده می‌شوند اما توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند؛ همچنین از نظر قیمتی بسیار اقتصادی‌تر از فلز برنز هستند، بنابراین شما می‌توانید با استفاده از وسایل کوچک برنزه و یا طلایی همان فضای گرمی را که می‌خواهید ایجاد کنید. شما می‌توانید از این رنگ برای گلدان، سینی، قاب دور لامپ‌ها و یا دستگیره‌ی کابینت‌ها استفاده کنید.

  1. از فضای بیشتری استفاده کنید.

بیشتر افراد از نداشتن فضای کافی و سطوح مناسب برای کار در آشپزخانه گله می‌کنند، اما تصور کنید که تنها اگر یک سینک ظرفشویی اضافه داشتید چه می‌شد. این به آن معنا است که دو نفر به طور همزمان می‌توانند غذا آماده کنند و یا ظرف‌ها را بشورند. این کار برای خانواده‌هایی که به کمک هم آشپزی می‌کنند بسیار مناسب است.

  1. سعی کنید از وسایل قدیمی استفاده کنید.  

وسایل فولادی سال‌ها است که جلوه‌ی خاصی به آشپزخانه‌ها می‌بخشند. از آنجایی که هنوز هم درخانه‌های صنعتی پرطرفدار هستند و جلوه زیبایی به آشپزخانه می‌دهند، شاهد هستیم که دوباره با انجام تغییراتی در بازار عرضه می‌شوند برای مثال یخچال‌های سفید دوباره با لبه‌های گرد، ارتفاع بلندتر و ظاهری باریک‌تر و کم عرض‌تر دوباره وارد بازار شده‌اند. این یخچال‌ها بسیار به روز، زیبا و درخشان هستند و با آشپزخانه‌های با دکوراسیون سفید هم همخوانی بیشتری دارند.  

 

مترجم: آرزو ناصرالمعمارین