خوش استایلی و شیک بودن معیار جذابی است که لازم نیست آن را در آخرین مدل‌های بوتیک‌ها یا برند‌های معروف جستجو کنید! راه حل شما خیلی نزدیک‌تر از این حرف‌ها، تنها در کمد و گزینه‌ای است که شما انتخاب می‌کنید که این امر با دانستن یک سری قواعد کلی محق می‌شود.

 برای این موضوع در قسمت بالاتنه نکاتی وجود دارد که رعایت کردن آنها می‌تواند در خوش استایلی شما کمک به سزایی کند. برای افرادی که دارای شانه‌های پهن هستند، یکی از گزینه‌های مناسب استفاده از یقه‌های چهارگوش است که بهتر است به جای یقه‌های گرد استفاده شود و هم‌چنین در قسمت آستین لباس، لباس‌هایی با آستین کیمونو انتخاب مناسب‌تری است. از مواردی که استفاده آن‌ها برای افرادی با این ویژگی اندامی پیشنهاد نمی‌شود، گردن بندهایی نزدیک به طوق گردن و لباس‌هایی بدون یقه که در قسمت کمر تنگ می‌شوند، است. اگر دقیقا بر عکس این نوع اندام یعنی دارای شانه‌هایی باریک هستید از پوشیدن لباسهایی با آستین سرخود کیمونو، یقه هفت بدون نوار دوری کنید و به جای آن از لباس‌های اپل دار، آستین‌های پفی و یقه قایقی استفاده کنید.

اگر شما جزء افرادی هستید که بازوهایتان لاغر است و دستهایتان بلند است یک پیشنهاد خوب برای شما استفاده از لباس‌هایی با آستین کوتاه، آستین‌های چین‌دار و کلوش یا سر آستین‌های پهن است و هم‌چنین استفاده از النگو هم می‌تواند یک چاشنی خوبی برای تیپ‌تان باشد! آنچه که بهتر است کمتر از آن‌ در تیپ‌هایتان استفاده کنید، لباس‌هایی با آستین سه ‌ربع یا آستین‌های خیلی چسبان است. حالا اگر دقیقا برعکس این نوع بازوها را دارید، یعنی دارای بازوهایی چاق و دستانی کوتاه هستید، دقیقا باید برعکس این موارد عمل کنید! یعنی از لباس‌هایی با آستین‌های بلند یا تا زده‌، آستین‌های سه ربع و آستین‌های چسبان استفاده کنید و بهتر است لباس‌هایی با آستین‌های بلندتر از مچ، سر آستین‌های خیلی گشاد، آستین‌های کوتاه و چین‌دار، آستین‌های پفی و کلوش را از فهرست انتخاب‌تان حذف کنید!

گرد آورنده: پرستو صاحبی