آووکادو میوه‌ای است با خاصیت های باورنکردنی. اما بسیاری از افراد فکر نمی‌کنند که هسته این میوه هم می‌تواند دارای خاصیت باشد، بنابراین اکثرا هسته آووکادو را دور می‌ریزند. هسته آووکاودو نه تنها از مواد خوراکی به شمار می‌آید، بلکه دارای خواص درمانی بسیاری است. از جمله این خواص می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

هسته آووکادو دارای فیبر محلول است که به هضم غذا کمک می‌کند. و 70 درصد آنتی اکسیدان موجود در آووکادو در هسته آن قرار گرفته است؛ آنتی اکسیدان رادیکال‌های آزاد خون را از بین می‌برد، در نتیجه از وقوع خیلی از بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین هسته این میوه به دلیل داشتن فلاونول، یک آنتی اکسدان قوی، خاصیت ضد سرطانی دارد و از مانع رشد تومور می‌شود. هسته آووکادو گلوکز خون را تنظیم می‌کند؛ به این ترتیب از گرسنگی کاذب جلوگیری می‌کند و در رسیدن به وزن ایده‌آل موثر است. این هسته می‌تواند در درمان مشکلات گوارشی مانند التهاب، زخم معده، و یبوست تاثیرگذار باشد. همچنین می‌تواند افراد مبتلا به اسهال را درمان کند.

بعلاوه، فیبر محلول موجود در هسته آووکادو به وسیله جلوگیری از جذب کلسترول به خون به تنظیم سطح کلسترول خون کمک می‌کند. بنابراین، هسته این میوه سلامت قلب را با کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی بهبود می‌بخشد. هسته آووکادو به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدان قوی و بوسیله بازسازی کلاژن مانع روند پیری و ایجاد چین و چروک در پوست می‌شود. همچنین این هسته سیستم ایمنی بدن را قوی تر می‌کند. بنابراین مصرف آن به صورت منظم از بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری می‌کند.

روش‌های بسیاری برای اضافه کردن هسته آووکادو به رژیم غذایی وجود دارد. برای مثال می‌توان از این هسته در درست کردن انواع اسموتی و سس‌ها استفاده کرد. به این دلیل که هسته این میوه تلخ است بهتر است برای خوش طعم کردن به آن عسل اضافه کرد. روش دیگر مصرف این هسته این است که آن را به پودر تبدیل کرد؛ در ابتدا هسته را خشک کنید و آن را درون پلاستکی بگذارید و بوسیله چکش هسته را خرد کنید. همچنین می‌توان برای آسیاب کردن آن از مخلوط کن قوی استفاده کرد. بعد از پودر کردن هسته آن را به اسموتی، سالاد، و انواع گوناگون سس سالاد اضافه کنید.

 

مترجم: حنانه قاسمی