تونالیته‌های مختلف خاکستری و نوک مدادی رنگ‌هایی خنثی هستند که حسی از سکون و آرامش را القا می‌کنند. اگر تمام اجزای لباستان یک دست از این طیف‌‌های رنگ ایجاد شود، حسی که چشم‌ها از دیدن شما می‌گیرند یکنواختی و سکون است که میتواند برای مدت زیاد خسته‌کننده باشد. این حس حتی در خودتان نیز میتواند رخنه کند و در ناخودآگاه شما حس خستگی ایجاد نماید! و اما چاره کار این بار تنها در دست رنگ‌های زنده و گرم است تا به آنها حس پویایی و هیجان بدهد. خاکستری مخلوطی غیر متمرکز از دو رنگ سفید و سیاه است که می‌تواند گستره‌ی زیبایی از این رنگ را در طیف‌های مختلف شامل شود. با استفاده درست و به جا از رنگ خاکستری کنار رنگ‌های دیگر می‌توان به آن رنگ‌ها درخششی بیش از قبل بخشید و برای اینکار تنها کافی است این رنگ‌ها را بشناسید و کنار خاکستری هایتان بپوشید!

در دنیای مد بهترین طراحان هنگام استفاده از تونالیته‌های مختلف خاکستری، در کنار آن‌ها از رنگ‌های زنده‌ای مثل قرمز، نارنجی، و سبز درخشان (فسفری، مغز پسته‌ای یا زنگاری) استفاده میکنند که خود تبدیل به کانون توجه در میان رنگهای خنثی خاکستری خواهد شد.

اگر در کمد خود لباس، شال، کیف، کفش، کمربند یا حتی زیورآلاتی به رنگ‌های صورتی چرک، بنفش یاسی، زرد، سبز زرد، کارملی، زرد کهربایی و بژ طلایی دارید، دفعه بعدی که داشتید یک ست لباس با تنالیته خاکستری یا نوک مدادی انتخاب می‌کردید، حتما یکی از این رنگ‌ها را به ست خود اضافه کنید و یک تیپ شکیل و زیبا برای خود خلق کنید!

از دیگر رنگ‌هایی که می‌توانید در کنار خاکستری‌ها استفاده کنید، رنگ‌های مکمل آنها است که این رنگ‌ها شامل قرمز، نارنجی، فیروزه‌ای، زرشکی، سبز تیره، سفید، سرمه‌ای ، بنفش و زرد تیره است. اگر در ترکیب لباستان، شال یا روسری خاکستری انتخاب کردید، نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که صورتتان را خیلی مات و کدر آرایش نکنید و از یک رژ که کمی درخشش داشته باشد استفاده کنید تا صورتتان خسته و بی روح به نظر نرسد.

دفعه بعدی که سراغ خاکستری‌های کمد خود رفتید، یادتان باشد که برای ست کردن آنها چه گزینه‌های جذاب دیگری غیر از مشکی و سفید در اختیار دارید که میتواند شما را شیک‌تر و زیباتر از همیشه نشان دهد!

 

گردآورنده: پرستو صاحبی