تزیین میوه به جشن‌ها و مناسبت‌های متفاوت زیبایی چشم نوازی می‌بخشد. می‌توان به جای دادن کادو و یا شیرینی دوستان را با سبدی از میوه تزئین شده غافلگیر کرد. با کمک تزیین و چیدمان میوه‌ها می‌توانید ذوق، سلیقه، و هنرتان را در هر زمانی به نمایش بگذارید. برخی نکات اساسی برای میوه آرایی وجود دارد که با پیروی از آن می‌توان در کم ترین زمان سبد میوه با تنوع بالا درست کرد.

نکته مهمی که باید قبل از شروع مراحل تزئین میوه به آن توجه کرد انتخاب انواع میوه‌های دلخواه قبل از خرید است. به این معنا که در ابتدا تصور کلی از کار خود داشته باشید. هنگامی که ایده کلی خود را در مورد نوع میوه‌ها و تعداد میوه‌ها برای سبد میوه مورد نظر در ذهن مرور کردید، کار شما به مراتب آسان تر می‌شود. یک جستجوی ساده در اینترنت ایده‌های فراوانی را به شما می‌دهد؛ ایده‌هایی خلاقانه که ذوق و سلیقه شما را تحریک می‌کند. حتی می‌توانید سبد گلی را مد نظر داشته باشید و با قدرت تخیل و تصور خود به جای گل‌ها، میوه‌ها را ذهن خود بچینید.

پس از آن که میوه خود و طرح کلی تزیین را انتخاب کردید، به نکاتی از قبیل زمان پژمرده شدن میوه‌ها، میزان سفتی و تطابق رنگ و طعم آن توجه کنید. برای مثال دو گروه هندوانه، خربزه، و طالبی و یا پرتقال، انبه، و آناناس ترکیب خوبی را در کنار هم ایجاد می‌کنند. میوه‌هایی مانند موز، سیب، و گلابی را برای تزیین به کار نبرید، زیرا این میوه‌ها به سرعت تغییر رنگ می‌دهند. بنابراین سبد میوه باید همیشه تازه و اشتها آور به نظر برسد.

اضافه کردن مقداری شیرین دهنده به سبد میوه آن را به یک دسر خوش طعم تبدیل می‌کند. می‌توان بخشی از میوه را با شیر، شکلات، و یا خامه پوشش داد. همچنین اضافه کردن شیرینی‌های متنوعی مانند مارشمالو تنوع زیبایی را به سبد میوه تهیه شده می‌بخشد. ظرف‌های متفاوتی را به عنوان پایه سبد میوه می‌توان انتخاب کرد. ظرف‌های به شکل گلدانی، فنجانی، سبدی، و پهن از نمونه ظرف‌هایی هستند که به این منظور استفاده می‌شود.

میوه‌ها را می‌توانید علاوه بر چاقو با دستگاه خرد کنید تا همه آن‌ها به یک اندازه برش داده شوند. برش‌های میوه را می‌توانید علاوه بر اینکه کنار هم بچنید، آن‌ها را در سیخ‌های چوبی به صورت یکی در میان قرار دهید. سیخ‌های آماده شده را طبق سلیقه خود در ظرف مورد نظر قرار دهید. توجه داشته باشید که میوه‌هایی مانند خربزه و طالبی را بهتر است به برش‌های دایره‌ای شکل تبدیل کنید. در انتها سبد میوه خود را با رول پلاستیکی بپوشانید و در یخچال نگهداری کنید. 

 

مترجم: حنانه قاسمی