در این قسمت با طرز تهیه کیک براونی با شکلات نیمه تلخ با مغز کارامل خانگی و نمک دریایی آشنا می‌شوید.

مواد لازم برای مغز کاراملی

1 پیمانه شکر، 2 قاشق غذاخوری شربت ذرت، 1/4 پیمانه آب، 1 قاشق چایخوری نمک دریایی، 1/پیمانه خامه ترش

مواد لازم برای تهیه براونی

1/پیمانه آرد، 1 قاشق چایخوری نمک، 2 قاشق غذاخوری پودر کاکائو، 300 گرم تکه شکلات نیمه تلخ، دو قالب کره، 1/2 1 پیمانه شکر، 1/2 پیمانه شکر قهوه‌ای بسته‌بندی شده، 5 عدد تخم‌مرغ با زرده و سفیده جدا، 2 قاشق چایخوری وانیل

مواد لازم برای روی کیک

1/2 1 قاشق چایخوری نمک دریایی، 1 قاشق چایخوری شکر

مراحل تهیه

تهیه کارامل: شکر، شربت ذرت و آب را در تابه‌ای ریخته و هم بزنید. سپس شعله را زیاد کرده و 6 تا 8 دقیقه هم نزنید تا رنگ آن کهربایی تیره شود. شعله را خاموش کنید و به آرامی خامه و نمک را ذره ذره اضافه کنید (مراقب حباب‌های داغ باشید). تا نرم شدن مخلوط خامه بریزید و سپس آن را کنار بگذارید تا خنک شود.

تهیه شیرینی: فر را روی 175 درجه سانتیگراد قرار دهید. یک تابه 33×23 سانتیمتری را با اسپری آشپزی اسپری کنید و کف آن را با کاغذ مخصوص بپوشانید و روی کاغذ را هم اسپری کنید. آرد، نمک و پودر کاکائو را در کاسه‌ای مخلوط کنید. تکه‌های شکلات و کره را در کاسه مخصوص گذاشته و در ماکروفر آب کنید و گاهی هم بزنید. سپس هر دو نوع شکر را ریخته و هم بزنید. 3 عدد از تخم‌مرغ‌ها را با هم اضافه کرده و هم بزنید تا ترکیب شوند و بعد همین کار را برای تخم‌مرغ‌های باقی‌مانده انجام دهید و وانیل را اضافه کنید. مخلوط آرد را اضافه کنید و همه مواد را قاطی کنید.

نصف مخلوط شیرینی را در تابه‌ای که آماده کرده‌اید بریزید و 3/4 پیمانه از کارامل را طوری که به لبه تابه نخورد به شکل زیگزاگی روی شیرینی بریزید و با یک کفگیر، کارامل را روی آن پخش کنید. باقیمانده مایه شیرینی را روی کارامل ریخته و صاف کنید.

شیرینی‌ها را 30 دقیقه بپزید و پس از بیرون آوردن از فر روی آن‌ها نمک و شکر بپاشید و بگذارید پیش از سرو کاملاً خنک شوند. البته می‌شود به جای دمای اتاق آن‌ها را در پلاستیک پیچید و در یخچال گذاشت. 

 

مترجم: سعید لطفی